O Michalovi Vydrželovi

Jak kluk z malého města na severu Čech uskutečnil svůj americký sen.

Sledujeme Liamka oblíbený klub

SPAL V NEW YORKU NA NÁDRAŽÍ

Je 5. dubna, 2000. Jsou čtyři hodiny ráno, New York se probouzí a na mě na ulici čekají tři taxíky. Zaplatím dvěma z nich za čas, kdy na mě čekali a odjíždím třetím směrem Jersey City, NJ. Ve 21 letech mě čeká moje první americké interview. Mířím ke hvězdám a tak je to rovnou v Goldman Sachs.

Ke břehům řeky Hudsonu na straně New Jersey přijíždím ve 4:30 a pohled na New York z druhé strany mě jen utvrzuje v tom, že jsem tu správně, a že tohle město miluju. V uších mi zní Frank Sinatra: „If you can make it here, you can make it anywhere“. Pořád dokola, jako moje mantra.

Interview je úspěšné a tak začíná moje americká kariéra – ano, právě v Goldman Sachs.

Vracím se v mysli pár měsíců zpět. 24. prosince 1999 jsem měl v ruce půl párku v rohlíku k vánoční hostině a druhou si nechával v kapse na další den. Na víc už jsem neměl peníze. Vánoce jsem trávil s cizími lidmi v Rockafeller Center, spal na Grand Central Station a snil o Wall Street.

The Wall Street začátky: New York Stock Exchange
My passion

VYSTUDOVAL ŠKOLY ZA 8.5 MILIÓNŮ

Pocházím ze severočeské rodiny, která by si vzdělání za miliony korun rozhodně nemohla dovolit. První větší peníze jsem si vydělal na konci devadesátých let po střední škole, kdy jsem spoluzaložil vlastní reklamní agenturu. Po odchodu největšího klienta a také kvůli neopatrnému hospodaření však podnikání skončilo a já s 500 dolary v kapse, které jsem si navíc půjčil od kamaráda, jsem se vydal do New Yorku.

Po velice obtížných začátcích v USA, kdy jsem i spal na nádražích a živil se uklízením obchodních domů, jsem se chopil své šance a začal si plnit sny. Vystudoval jsem nejlepší školy na světě, jejichž celkové školné činilo 8.5 milionů, a nakonec i díky nim jsem získal zkušenosti, které teď po více než patnácti letech za oceánem, zúročuji v Česku.

Smyslem The Headhunted je motivovat ostatní a poskytnout jim rozhovory s lidmi, kteří jsou jinak nedosažitelní.

„Aspoň mi příště přines kafe“, houkl na něho jednou při setkání Jim Cramer, moderátor Mad Money

 

…A PAK SE VRÁTIL DO ČECH

Zde jsem působil v Microsoftu a teď vedu Monster Career CZ.

Přečtěte si článek o mé cestě na Pracebavi.cz ZDE

 

Jsem dost aktivní na LinkedIn. Najdete mě pod linkedin.com/in/michalvydrzel

Se spolužákem z MBA na fotbalu University of Virginia

Působil ve firmách: Ogilvy & Mather, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Y Soft, Microsoft a nyní vede českou pobočku světové sítě Monster.

Follow The Headhunted on your favorite platform

Apple podcast
Spotify
Youtube
GOOGLE PODCAST